Aqua Aerobik  to niezwykle atrakcyjna i ciekawa forma aktywności fizycznej w wodzie dla osób w różnym wieku o zróżnicowanym poziomie umiejętności pływackich oraz sprawności fizycznej. Ten rodzaj aktywności jest wskazany dla osób pragnących podnieść swój poziom sprawności fizycznej , złagodzić bóle stawów i kręgosłupa, zwiększyć zakres ruchu w stawach i gibkość mięśni. Polecany jest jako skuteczny sposób walki z nadwagą, celulitisem i nieelastyczną skórą. Ćwiczenia w wodze są doskonałą rehabilitacją dla osób po operacjach, starszych, dla kobiet w ciąży. Umiejętność pływania nie jest konieczna.

Organizacja zajęć:

  1. Umiejętność pływania nie jest konieczna.
  2. Zajęcia wodnego aerobiku odbywają się na całym basenie, lub na jego części. Woda ma temp. ok.30 st. C i jest uzdatniana podchlorynem sodu. Spełnia wymogi czystości zalecane przez Sanepid.
  3. Podczas zajęć wykorzystywane są specjalistyczne przybory do wodnego aerobiku.
  4. Przeciwwskazaniami do udziału w zajęciach są ostre stany zapalne narządów, wrodzone wady serca, ciężkie choroby układu oddechowego, wszystkie choroby przebiegające z podwyższoną gorączką. W razie wątpliwości prosimy o konsultację lekarską.
  5. Bardzo prosimy o informowanie instruktorki o indywidualnych ograniczeniach zdrowotnych i dysfunkcjach układu ruchu.

Przyjdź, ćwicz, dołącz do nas 😉 wznawiamy zajęcia w sezonie jesiennym 2022.